قالب وبلاگ
انجمن علمی دانشجویی حج و زیارت اصفهان
 

ئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان به منظور بازدید از هتل های دانشجویی وارد نجف اشرف شد. ...


به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبري، حجت الاسلام سيدمحمدرضا فقيهي رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان روز دوشنبه برای بازدید از وضعیت هتل های دانشجویی وارد شهر نجف شد.

وی در این سفر ضمن دیدار با تاجیک مسئول ستاد عملیات و حجت الاسلام فیض آبادی نماینده بعثه مقام معظم رهبری در نجف اشرف، پیرامون مسائل دانشجویی به گفت و گو پرداخت.

پس از این دیدار، رئیس ستاد عمره دانشجویی به همراه حجت الاسلام نجفی روحانی و حجت السلام خادمی نمایندگان بعثه مقام معظم رهبری در مدینه و مکه، از هتل های دانشجویی بازدید به عمل آوردند.

از دیگر برنامه های حجت الاسلام فقیهی دیدار و گفتگو با روحانیون، مدیران و تعدادی از دانشجویان ایرانی بود.

وی پس از بازدید از هتل های نجف اشرف، برای بازدید از دیگر هتل های دانشجویی، عازم شهر کاظمین شد.

[ جمعه سی و یکم شهریور 1391 ] [ 18:4 ] [ دبیر انجمن ] [ ]
صدورمجوز تأسیس مرکز تحقیقات پزشکی حج

دكتر سيدعلي رياض، رييس مركز پزشكي حج و زيارت جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران از دریافت مجوز تأسیس مرکز تحقیقات پزشکی حج از طرف وزارت بهداشت خبر داد.

وي همچنین معرفی 20 نفر برای سهمیه NPH و تهیه مباحث آموزشی دوره‌های PHD را از ديگر فعاليت هاي اين مركز برشمرد.

رياض افزود: در این زمینه از وزارت بهداشت قول موافقت راه‌اندازی مجله علمی و پزشکی با امتیاز ISI‌ را نیز دریافت کرده‌ایم که انشاء‌الله این مسئله نیز محقق شود.


[ جمعه سی و یکم شهریور 1391 ] [ 18:1 ] [ دبیر انجمن ] [ ]
مرکز علمی کاربردی حج بوشهر افتتاح شد حجت‌الاسلام سلمان بحرانی مدیر حج و زیارت استان بوشهر گفت: این مرکز مجری دوره‌های پودمانی و ترمی علمی کاربردی است که به مناسبت هفته حج افتتاح شده است. مدیر حج و زیارت استان بوشهر افزود: این مرکز رشته‌های مرتبط با مدیریت حج را ارائه می‌کند و از اول مهر نیز دوره نخست آن آغاز می‌شود. وی بیان کرد: راه‌اندازی این مرکز در راستای آموزش حج به علاقه‌مندان به ویژه مدیران کاروان‌های حج در استان بوشهر بوده است.
[ جمعه سی و یکم شهریور 1391 ] [ 17:59 ] [ دبیر انجمن ] [ ]

[ یکشنبه بیست و ششم شهریور 1391 ] [ 10:48 ] [ دبیر انجمن ] [ ]
سوزيم كه باز عزاي صادق آل محمد است[ چهارشنبه بیست و دوم شهریور 1391 ] [ 8:49 ] [ دبیر انجمن ] [ ]

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در سروده ای با عنوان «پیشوای راستین»، به ساحت مقدس رییس مذهب شیعه ابراز ارادت و دلداگی کردند.

سروده این مرجع تقلید بدین شرح است:

حضرت صـــادق، امــام راستين

پيـــشـوا و مقتـداي اهــل ديـن

درّ بحـــر اصــطفـا، شمـس هُدا

افتــــخار اصــفيــا و اوليــــا

كــرد احيا، شرع جدّش‌مصطفــي

داد رونــق، رســم و آئيــن ولا

صيت فضلش عرصه‌ي غبرا گرفت

نهضـــت او سر  بسر دنيا گرفت

مكــتب فقه و فضيلت بــاز كرد

دعـــوت مردم ز نــو آغاز كرد

ذو المكارم ذوالفضائل ذو الكمال

عدل قـــرآن،  رهنماي بي‌همال

مــدرس او، مشعل تابـــان نور

علـم وحيـاني در آن اندر ظهـور

صف‌‌بصف در آن رجال علم ودين

از افاضات جنــابش خوشه‌چيـن

عالمان در مدرسش، چون مفلسان

بــر در اعيــان و اشراف زمــان

از جهان شد سوي بستان وصــال

بارگــــاه قرب حيّ ذو الجــلال

مـــتصل گرديـــد با غيب وجود

گشت فارغ زين قيود و زين حدود


[ چهارشنبه بیست و دوم شهریور 1391 ] [ 7:50 ] [ دبیر انجمن ] [ ]

علم و سلطه غیبی اولیا عنوان کتابی از سلسله مباحث وهابیت‌شناسی به قلم علی اصغر رضوانی است که با تدوین پژوهشکده حج و زیارت و به همت مؤسسه فرهنگی هنری مشعر منتشر شده است.

یکی از مسائل اختلافی بین وهابیان و دیگر مذاهب اسلامی، علم غیب اولیا و سلطه غیبی و تکوینی آنان در دنیا و عالم برزخ است که وهابیان آن را انکار کرده‌اند، از این‌رو تعامل بین دنیا و برزخ را قبول ندارند و معتقدند اموات حتی اولیا، از آنچه در این دنیا اتفاق می‌افتد، بی‌خبرند و از کسانی که به آنان توجه کرده و چیزی می‌خواهند اطلاع ندارند.

برای مشاهده متن کامل کتاب اینجا را کلیک نمایید!برچسب‌ها: پاسخ به شبهات
ادامه مطلب
[ سه شنبه بیست و یکم شهریور 1391 ] [ 10:54 ] [ دبیر انجمن ] [ ]
منابع آموزشی مسئولین فرهنگي هتل ها ی عمره 


برای  مسئولین فرهنگي هتل ها ی  عمره در بدو خدمت دوره های  برگزار  می شود که منابعی نیز از طرف

 بعثه مقام معظم رهبری تهیه شده است 

برای مطالعه منابع آموزشی  مسئولین فرهنگي هتل ها ی  عمره  اینجا  را کلیک کنید برچسب‌ها: مسئولین فرهنگي هتل ها
[ یکشنبه نوزدهم شهریور 1391 ] [ 10:50 ] [ دبیر انجمن ] [ ]

راهبردهای ارتقای رضایت حجاج

محمد حسین شریفی نیا (عضو هيأت علمي پژوهشگاه حوزه و دانشگاه)

این مقاله در مجله میقات حج  چاپ شده که در اینجا خلاصه از آن را می خوانید 

( برای مطالعه متن کامل اینجا کلیک کنید )


----------------------------------------

 از آنجا كه مجموعه كتابهاي «روان‌شناسي در خدمت حج» توسط نگارنده در حال تأليف است، از كليه كارگزاران، مديران، روحانيون و ساير صاحب‌نظران كه در اين زمينه مطلب، پيشنهاد، نظر يا توصيه‌اي دارند، تقاضا مي‌شود نظرات خود را از طريق ايميل:Sharifinia@Rihu.ac.ir يا نشاني: قم، بلوار امين،كوچه 15، پلاك 34؛ شماره تلفن: 2938866-0251 يا همراه: 09121536913 به اطلاع ما برسانند تا در تأليف كتاب، از آن با نام خودشان استفاده گردد

اشـاره

در اين مقاله متغيرهاي اصلي مرتبط با سفر حج و اقداماتي كه براي بهبود كيفيت آن ها مي‌توان انجام داد را به بررسي مي گذاريم:

متغير  هاي اصلي رضايت

احساس رضايت امري شناور (flow) است و از يك جزو به اجزاي ديگر و از پديده‌اي به پديده‌هاي پيراموني خود سرايت مي‌كند. از اين رو، چنان‌كه در مقايسة پيشين بيان گرديد، نمي‌توان اجزاي مختلف سفر حج را از يكديگر جدا شمرد و چنين فرض كرد كه؛ مثلاً احساس رضايت از اقدامات اجرايي ـ خدماتي، بر خوشنودي افراد از فعاليت‌هاي آموزشي ـ فرهنگي تأثير نمي‌گذارد يا رضايت از برنامه‌هاي ديني و معنوي بر احساس آن ها در مورد فعاليت‌هاي اجرايي و خدماتي اثر ندارد. با اين وجود، براي بررسي دقيق اين متغيرها، بايد هر يك از آن ها را جداگانه مورد مطالعه قرار دهيم.

به‌طور كلي مجموعه عوامل مؤثر در احساس رضايت‌مندي زائران خانه خدا را مي‌توان به هفت عامل يا متغير اصلي تقسيم  كرد. اين متغير‌ها كه بر رضايت وخوشنودي زائران تأثير مي‌گذارند، در مجموع به دو گروه اقدامات «اجرايي ـ خدماتي» و «آموزشي ـ فرهنگي» تقسيم مي‌شوند.

 اين اقدامات را مي‌توان مهم‌ترين و زيربنايي‌ترين فعاليت‌هاي مربوط به حج و زيارت به شمار آورد كه فعاليت بخش‌هاي خدماتي و رفاهي براي تحقق هر چه بهتر اقدامات و اهداف اين بخش مي‌باشد..برچسب‌ها: راهبردهای ارتقای رضایت حجاج
ادامه مطلب
[ شنبه هجدهم شهریور 1391 ] [ 10:12 ] [ دبیر انجمن ] [ ]
برگزاری کلاسهای آموزشی مسولین فرهنگی هتل های عمره  استان اصفهان 


کلاسهای آموزشی مسولین فرهنگی  هتل های عمره  - استان اصفهان  از روز 5شنبه  91/6/16 ساعت 13 

در محل سازمان حج و زیارت اصفهان واقع در بلوار آبشار برگزار می گردد


برچسب‌ها: مسئولین فرهنگي هتل ها
[ چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391 ] [ 12:42 ] [ دبیر انجمن ] [ ]
برگزاری کلاسهای آموزشی مسولین فرهنگی هتل های عمره

با هماهنگي بعمل آمده از سوي مديريت آموزش معاونت فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري بدينوسيله برنامه زمانبندي برگزاري  دوره هاي آموزشي مسئولين فرهنگي هتل هاي عمره(مربوط به معاونت فرهنگي و اجتمايي وزارت علوم) در مناطق مختلف جهت شركت كليه كساني كه در مصاحبه ها پذيرفته شدند و فرم مربوط به حضور در كلاس ها را تكميل نمودند به شرح ذيل اعلام مي گردد.


1-قم: کلاس های آموزشی مسئولان فرهنگی هتل های عمره جذب شده از سوي معاونت فرهنگي و اجتمايي وزارت علوم در منطقه قم از روز 9 شهریور ماه ساعت 14 در ساختمان مدیریت اموزش به ادرس قم - خیابان دورشهر - کوچه 15 - پلاک 6 برگزار می شود.

2-اصفهان: کلاس های آموزشی مسئولان فرهنگی هتل های عمره جذب شده از سوي معاونت فرهنگي و اجتمايي وزارت علوم در منطقه اصفهان از روز 16 شهریور ماه  برگزار می شود.

مکان  برگزاری کلاس ها متعاقباً اعلام خواهد شد.

3-تبريز: کلاس های آموزشی مسئولان فرهنگی هتل های عمره جذب شده از سوي معاونت فرهنگي و اجتمايي وزارت علوم در منطقه تبريز از روز 9 شهریور ماه ساعت 13 برگزار می شود.

4- شيراز: کلاس های آموزشی مسئولان فرهنگی هتل های عمره جذب شده از سوي معاونت فرهنگي و اجتمايي وزارت علوم در منطقه شيراز از روز 9 شهریور ماه ساعت 8 برگزار می شود.

5-مشهد مقدس: کلاس های آموزشی مسئولان فرهنگی هتل های عمره جذب شده از سوي معاونت فرهنگي و اجتمايي وزارت علوم در منطقه مشهد مقدس از روز 11 شهریور ماه ساعت 14 برگزار می شود.

6- تهران: کلاس های آموزشی مسئولان فرهنگی هتل های عمره جذب شده از سوي معاونت فرهنگي و اجتمايي وزارت علوم در منطقه تهران, از روز پنجشنبه مورخ 16 شهریور از ساعت 8 صبح(پنج شنبه ها و جمعه ها از ساعت 8 الي 16 به مدت 3 هفته) در مجتمع فرهنگی نور واقع در تهران- جنت آباد شمالی , بعد از چهار راه ایران پارس, بلوار انصارالمهدی(عج) برگزار خواهد شد. 

7- مازندران: کلاس های آموزشی مسئولان فرهنگی هتل های عمره جذب شده از سوي معاونت فرهنگي و اجتمايي وزارت علوم در منطقه مازندران قبلا صورت پذيرفته است.

8- كرمان،يزد و خوزستان: کلاس های آموزشی مسئولان فرهنگی هتل های عمره جذب شده از سوي معاونت فرهنگي و اجتمايي وزارت علوم با توجه به حد نصاب نرسيدن افراد جهت شركت در دوره هاي آموزشي در اين مناطق برگزار نخواهد شد.پذيرفته شدگان در اين مناطق مي توانند در صورت ثبت نام در ساير مناطق ديگر دوره هاي آموزشي را بگذرانند.

ضمنا اطلاعات لازم در اين خصوص را مي توانيد از طريق سايت مديريت آموزش معاونت فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري به آدرس دريافت نماييد.amoozesh.hajj.ir


برچسب‌ها: مسئولین فرهنگي هتل ها
[ چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391 ] [ 8:38 ] [ دبیر انجمن ] [ ]
فصلنامه میقات حج - 

نشریه ای است تخصصی که از سال 1371 توسط  حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت به صورت فصلنامه

منتشر می شود 

این نشریه در هر شماره خود به چاپ مقالات مختلف و کاربردی مربوط به حج و زیارت اعم از فقهی - تاریخی -  آموزشی  - کاربردی و ... مبادرت می نماید 

نسخه دیجیتالی و آرشیو آن بروی کتابخانه دیجیتالی سایت بعثه مقام معظم رهبری می باشد 

خواندن مقالات این فصلنامه تخصصی حج را به همه کارگزاران حج و زیارت به خصوص به علاقمندان به مباحث جدید علمی توصیه می شود


هفتاد و هشتمین شماره فصلنامه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و تاریخی میقات حج به صاحب امتیازی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت و مدیر مسؤولی سیدعلی قاضی عسکر در 220 صفحه وزیری منتشر شد.

در این شماره می‌خوانیم: «حج واقعی در نگاه عارفانه میرزا جواد ملکی تبریزی، محدوده طواف، استظلال، خفتگان در بقیع (12)، اخبار فخ؛ به روایت احمد بن سهل و ابوالفرج اصفهانی، بحث فقهی محدوده طواف، حج در شعر شاعران بزرگ، سفرنامه حاج حسین ملک، راهبردهای ارتقای رضایت حجاج و اخبار و گزارش‌ها».


برای مطالعه متن کامل فصلنامه میقات حج  اینجا را کلیک نمایید!برچسب‌ها: کارگزاران حج, آموزش کارگزاران حج
[ سه شنبه چهاردهم شهریور 1391 ] [ 20:50 ] [ دبیر انجمن ] [ ]

قابل توجه عوامل و کارگزاران حج و زیارت استان اصفهان


فراخوان ثبت نام دوره های آموزشی باز آموزی کارگزاران حج وزیارت استان اصفهان 


اطلاعیه – فراخوان اداره آموزش حج و زیارت استان اصفهان (۶ / ۶ / ۱۳۹۱)  :

قابل توجه عوامل و کارگزاران حج و زیارت استان اصفهان

سلام علیکم

با حمد و سپاس الهی و صلوات بر حضرت محمد(ص) و آل محمد(ص) و آرزوی توفیق و سلامتی برای کلیه همکاران، با توجه به اینکه اعزام کلیه عوامل و کارگزاران حج و زیارت در سفرهای زیارتی (نیمه دوم سال 91 به بعد) منوط به داشتن نمرات دوره های بازآموزی(دانش افزائی) می باشد لذا  واحد آموزش کارگزاران حج وزیارت  در نظر دارد در اولین فرصت  دوره های باز آموزی  کارگزاران را با سمت های زیر برگزار نماید.شایسته است کلیه عوامل و کارگزاران به منظور تعیین تکلیف و حضور در کلاس های بازآموزی از تاریخ 11/6/91  لغایت 31/6/91 به لینک زیر مراجعه وثبت نام نمایند بدیهی است پس از اتمام فراخوان، نحوه و چگونگی تشکیل دوره های مذکور به اطلاع ثبت نام کنندگان خواهد رسید. لطفا از مراجعه حضوری ویا تماس با واحد آموزش کارگزاران جدا خودداری فرمایید

شرایط شرکت کنندگان :

1-مدیران و معاونین ثابت و راهنمای عمره
2- مدیران ومعاونین  ثابت و راهنمای عتبات عالیات عراق و سوریه
3- عوامل پذیرایی ثابت عمره

تذکرمهم: در صورتیکه بیشتر از یکبار فرم ثبت نام را تکمیل و تایید نمایید بطور خودکار وسیستمی نام شما از لیست فراخوان حذف خواهد شد.


برای ثبت نام به لینک مراجعه فرمایید:

مطالب فوق را مطالعه و دارای شرایط لازم جهت شرکت در فراخوان هستم

برچسب‌ها: کارگزاران حج, آموزش کارگزاران حج
[ دوشنبه سیزدهم شهریور 1391 ] [ 18:24 ] [ دبیر انجمن ] [ ]
قابل توجه عوامل و کارگزاران حج و زیارت استان اصفهان


   فراخوان دوره آموزشی تطبیقی مدیر راهنمای عتبات عراق


اطلاعیه اداره آموزش حج وزیارت استان اصفهان 

قابل توجه عوامل و کارگزاران حج و زیارت استان اصفهان

سلام علیکم

با حمد و سپاس الهی و صلوات بر حضرت محمد(ص) و آل محمد(ص) وگرامیداشت هفته دولت با توجه به مراجعات مکرر کارگزاران مبنی بر تقاضای تشکیل کلاس های دانش افزایی تطبیقی ودروس باقیمانده،به منظور احراز شرایط "مدیریت عتبات عالیات عراق"،بدینوسیله اعلام می داردازتاریخ11/06/91لغایت31/06/91 با توجه به موارد زیر در سامانه مربوطه  ثبت نام نمایند.

شرایط حضور در کلاس های دوره مذکور عبارتست از : 

1-یکی ازدوره های آموزشی حج تمتع،عمره،سوریه(مدیر،معاون وعوامل پذیرائی)راباموفقیت طی کرده باشد

2-داشتن سوابق تشرف به شرح یکی از ردیف های ذیل: 

1-2-سابقه قبلی مدیریت عتبات

2-2- حداقل یک سفر سابقه اجرایی در امور زیارتی(اعم از حج، عمره و...) به علاوه یک سفر سابقه اجرایی یا زیارتی در عراق

3-2- سکونت در استان اصفهان

3-داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم

تبصره1: برای افراد مجرب داشتن مدرک تحصیلی سیکل

تبصره2: جانبازان، آزادگان، خانواده شهدا(شامل پدر و فرزند شهید) و رزمندگان با حداقل شش ماه حضور در جبههاز امتیاز یک مقطع تحصیلی مصوب یا تخفیف یک سفر سابقه تشرف برخوردار می باشند.

تعاریف:

-سابقه اجرائیعبارتست از تشرف به حج تمتع،عمره یا عتبات عالیات عراق یا سوریه به عنوان مدیر،پزشک یا عوامل کاروانها

- افراد مجرببه افرادی اطلاق می گردد که حداقل دو سفر سابقه تشرف قبلی در عنوانی که هم اکنون مطرح است داشته باشند و عملکرد آن ها نیز قابل قبول بوده باشد.

توضیح:تخفیف یک سفر سابقه تشرف مواردی را شامل می گردد که حداقل سابقه مورد نیاز برای آن سمت دو سفر قید شده باشد و در نهایت ذی نفع می بایست یک سفر سابقه اجرائی متناسب با موضوع اعزامی که مطرح است داشته باشد.

تذکرمهم: در صورتیکه بیشتر از یکبار فرم ثبت نام را تکمیل و تایید نمایید بطور خودکار وسیستمی نام شما از لیست فراخوان حذف خواهد شد.

برای ثبت نام به لینک زیر مراجعه فرمایید


مطالب فوق را مطالعه وجهت شرکت در فراخوان واجد شرایط هستم برچسب‌ها: کارگزاران حج, آموزش کارگزاران حج
[ دوشنبه سیزدهم شهریور 1391 ] [ 17:32 ] [ دبیر انجمن ] [ ]
آغاز ثبت نام دوره هاي کاردانی پودمانی دانشگاه جامع علمي كاربردي از 20 شهریورماه 

بت نام دوره هاي کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای پودمانی نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمي كاربردي از روز دوشنبه 20 شهریور آغاز و تا 27 شهریورماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه جامع علمي كاربردي ، دكتر علی صدر ، معاون سنجش و خدمات آموزشی و دانشجویی دانشگاه با اعلام اين خبر افزود: ثبت نام دوره هاي کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای پودمانی نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمي كاربردي در 257 رشته ، 3635 كد رشته محل ، در حدود 700 مرکز آموزش علمی کاربردی و ظرفيت پذيرش 235 هزار نفر در 4 گروه آموزشي صنعت ، كشاورزي ، مدیریت و خدمات اجتماعي و فرهنگ و هنر انجام مي شود.

دكتر صدر در ادامه اظهار داشت: ثبت نام دوره هاي کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای پودمانی نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمي كاربردي به صورت الكترونيكي انجام مي شود ، لذا داوطلبان مي بايست پس از تهيه كارت اعتباري از دفاتر پستي سراسر كشور و یا استفاده از کارت های بانکی شبکه شتاب براي مشاهده دفترچه و ثبت نام در مهلت مقرر به پايگاه الكترونيكی سازمان سنجش آموزش كشور به آدرس www.sanjesh.org مراجعه نمايند.

لازم به ذکر است مرکز آموزش علمی کاربردی حج وزیارت اصفهان از بین کارگزارانی که دارای مدرک دیپلم متوسطه بوده و حداقل یک سابقه اجرایی زیارتی داشته باشند در دوره کاردانی پودمانی رشته امور حج وزیارت  بدون آزمون وبا شرط معدل دانشجو می پذیرد. نحوه ثبت نام طبق اطلاعیه می باشد .دفاتر راهنما فقط در اداره پست نشاط توزیع می گردد.


برچسب‌ها: مرکز علمی کاربردی حج اصفهان
[ پنجشنبه نهم شهریور 1391 ] [ 0:36 ] [ دبیر انجمن ] [ ]
کلاس های آموزشی مسئولان فرهنگی هتل های عمره جذب شده از وزارت علوم منطقه اصفهان از روز 16 شهریور ماه  برگزار می شود.

مکان و برنامه برگزاری کلاس ها متعاقباً اعلام خواهد شد.


برچسب‌ها: مسئولین فرهنگي هتل ها
[ پنجشنبه نهم شهریور 1391 ] [ 0:33 ] [ دبیر انجمن ] [ ]
ادامه کلاس های دوره آموزشی کامل مدیران راهنمای عتبات - استان اصفهان


بنا بر اطلاعیه اداره آموزش سازمان حج وزیارت اصفهان 

به اطلاع متقاضیان دوره آموزشی  کامل مدیران راهنمای عتبات  که قسمتی از دوره آموزشی خود را قبل از ماه مبارک رمضان گذراند ه اند می رساند ادامه کلاسها طبق برنامه اعلام شده از ساعت 30/3 بعد از ظهر روز شنبه 11/06/91  در محل مدرسه راهنمایی سلامت واقع در خیابان هزار جریب ،کوی امام تشکیل می گردد. جهت مشاهده و چاپ برنامه به منو زیر مراجعه فرمایید.

مشاهده برنامه کلاسها 


برچسب‌ها: کارگزاران حج
[ دوشنبه ششم شهریور 1391 ] [ 13:24 ] [ دبیر انجمن ] [ ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

وبلاگ انجمن علمی دانشجویی حج و زیارت اصفهان

انجمن علمی دانشجویی حج و زیارت مکانی برای تجلی فعالیتهای مقدس دانشجویی در سایه تجربیات ارزنده اجرایی در عرصه حج و زیارت و نیز به کارگیری علوم آکادمیک خواهد بود

ابن وبلاگ به منظور اطلاع رسانی فعالیت های انجمن راه اندازی شده است
امکانات وب
  • هتل پارس
  • موج سوار
  • امیر خان